Kategorie: Wszystkie | Jaworowski | denialism | edukacja | media | researchblogging | varia
RSS
poniedziałek, 15 grudnia 2014

Rok 2014 okaże się najprawdopodobniej najcieplejszym w historii instrumentalnych pomiarów temperatury na terenie Europy.

środa, 19 listopada 2014
Dzisiaj kolejny odcinek z cyklu "nadesłane przez czytelników".
poniedziałek, 17 listopada 2014
Jedną z ważniejszych wiadomości ubiegłego tygodnia -- oprócz udanego lądowania na komecie -- było podpisanie porozumienia pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami o ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych.
poniedziałek, 03 listopada 2014

Dane z roku 2012. Zrobione przy pomocy pakietu riverplot Januarego.

11:09, perfectgreybody , varia
Link Komentarze (6) »
niedziela, 19 października 2014
Kiedy kilka lat temu Kevin Trenberth postanowił odpowiedzieć na kurtuazyjną prośbę redaktora nowego czasopisma Elseviera o napisanie artykułu do pierwszego numeru, nie spodziewał się że jednym z tego skutków będzie największa naukowa pseudoafera w historii ludzkości.
środa, 08 października 2014
Podsłuchane na blogu naukowym "Polityki"...
sobota, 27 września 2014
Na półkuli północnej zbliża się zima, okres w którym wiele osób z zaskoczeniem odkrywa, że na naszej planecie zdarzają się też ujemne temperatury, a z nieba spadać mogą kryształki zestalonej pary wodnej. Tradycyjnie należy się zatem spodziewać częstszych doniesień, że gdzieś jakieś przymrozki albo śnieg znów wykazały, że globalne ocieplenie to mit.
piątek, 19 września 2014
Było ostatnio kilka okazji, by napisać o dziurze ozonowej: publikacja nowego raportu* WMO/UNEP podsumowującego stan wiedzy naukowej o warstwie ozonowej; rocznica podpisania w Montrealu protokołu w sprawie substancji zubożających warstwę ozonową; a także sama rocznica odkrycia dziury ozonowej, choć akurat dokładną datę tego zdarzenia trudno ustalić.
środa, 20 sierpnia 2014
Zgodnie z obietnicą, i jako ilustracja tego jak wygląda w Polsce "racjonalna" dyskusja na tematy okołoklimatyczne, dzisiaj o tezach think tanku Leszka Balcerowicza.
wtorek, 19 sierpnia 2014
W każdej dyskusji na temat globalnego ocieplenia prędzej czy później musi nastąpić odwołanie do konsensusu naukowego albo jego braku, po którym zwykle następuje wyliczanka meta-analiz badających kwestię konsensusu, kontrowana przeważnie równie długą wyliczanką naukowców z których wszyscy się śmiali a potem wyszło że mieli rację. A ponieważ temat obrósł już dużą ilością mitów i nieporozumień, w niniejszej notce przyjrzę się trochę bardziej szczegółowo samemu pojęciu konsensusu.
czwartek, 07 sierpnia 2014
Czyli jak heliofizycy dołączyli do spisku globalnego ocieplenia.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 23
Creative Commons License