Kategorie: Wszystkie | Jaworowski | denialism | edukacja | media | researchblogging | varia
RSS
sobota, 30 stycznia 2010
Pozwolę sobie jeszcze wrócić na moment do tematu najnowszego gwoździa do trumny globalnego ocieplenia, czyli raportu na temat rzekomych manipulacji popełnianych przy pomiarach pomiarów temperatur, którego finalna, ponad 100-stronicowa wersja ukazała się w internecie kilka dni temu.
sobota, 23 stycznia 2010
Kilka miesięcy temu wydawało mi się, że w historii publicznej "debaty" o globalnym ociepleniu rok 2009 zapisze się jako ten, w którym większość "sceptyków" przeszła z obozu "być może globalne ocieplenie jest faktem, ale nie ma nic wspólnego z działalnością przemysłową człowieka" do "może i jesteśmy za nie odpowiedzialni, ale redukcja emisji CO2 nie jest najlepszym rozwiązaniem problemu".
wtorek, 19 stycznia 2010
Prof. Zbigniew Jaworowski, lekarz, radiolog, specjalista od promieniowania i zmian klimatycznych, które swoje wnioski publikuje w renomowanych pismach specjalistycznych na całym świecie. Ostatnio jego artykuł ukazał się w "21st Century Science&Technology". [źródło]

Chyba sobie jaja robicie. Renomowane pisma specjalistyczne?

21st Century Science & Technology magazine challenges the assumptions of modern scientific dogma, including quantum mechanics, relativity theory, biological reductionism, and the formalization and separation of mathematics from physics. We demand a science based on constructible (intelligible) representation of concepts, but shun the simple empiricist or sense-certainty methods associated with the Newton-Galileo paradigm.

Our unique collection of editors and scientific advisers maintain an ongoing intellectual dialogue with leading thinkers in many areas, including biology, physics, space science, oceanography, nuclear energy, and ancient epigraphy. Original studies by the controversial economist Lyndon LaRouche have challenged the epistemological foundations of the von Neumann and Wiener-Shannon information theory, and located physical science as a branch of physical economy. In science policy areas, we have challenged sacred cows, from the theory of global warming to the linear threshold concept of radiation.

Dobrymi przykładami nauki uprawianej przez ruch La Rouche to keplerowski model atomu (teraz w połączeniu z teorią Svensmarka) i fotosynteza gamma.

czwartek, 14 stycznia 2010
W dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" Tomasz Ulanowski rozmawia z prof. Mirosławem Miętusem na temat styczniowej pogody i przyczyn ochłodzenia, które nas ostatnio doknęło. Chciałbym dodać do niego jedno spostrzeżenie, które wynikło z dyskusji pod ostatnią blogonotką.
wtorek, 12 stycznia 2010
Przeglądając doniesienia prasowe na temat pogody można odnieść wrażenie, że w tym roku zima zaskoczyła nie tylko drogowców.
Creative Commons License