Kategorie: Wszystkie | Jaworowski | denialism | edukacja | media | researchblogging | varia
RSS
sobota, 29 stycznia 2011

W ostatnim odcinku BBC Horizon prezydent Royal Society, noblista Paul Nurse próbował odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak powszechne jest odrzucanie nauki (a.k.a. "denializm"). Najwięcej czasu poświęcono globalnemu ociepleniu, ale jest też trochę o denializmie AIDS i kontrowersjach wokół GMO.

W programie wystąpili m. in. Robert Bindschadler z NASA GSFC, Phil Jones z CRU, oraz, po "drugiej stronie", Fred Singer i James Delingpole.

15:04, perfectgreybody
Link Komentarze (4) »
poniedziałek, 24 stycznia 2011
Na początek tygodnia kolejna część FAQ. Tak jak poprzednio, zachęcam do zadawania nowych pytań.
poniedziałek, 17 stycznia 2011
Wiele dyskusji dotyczących globalnego ocieplenia sprowadza się tak naprawdę do problemu wiarygodności przeprowadzanych przez naukowców pomiarów. Nie da się ukryć, że prowadzenie obserwacji systemu geofizycznego, w postaci nie tak znowu małej planety, jest trudne i bardzo kosztowne, a gdy coś pójdzie nie tak, nie można cofnąć się w czasie i powtórzyć eksperymentu.
piątek, 07 stycznia 2011
Dzisiaj będzie krótko - ponieważ polskie stacje wysłały depesze CLIMAT za grudzień, można w prosty sposób oszacować średnią dla naszego kraju.

Tagi: 2010
12:43, perfectgreybody , varia
Link Komentarze (33) »
czwartek, 06 stycznia 2011
Kilka dni temu opublikowano dane z dwóch satelitarnych analiz temperatury dla roku 2010, możemy więc zacząć pierwszą turę podsumowań.

Tagi: 2010
17:13, perfectgreybody , varia
Link Komentarze (20) »
sobota, 01 stycznia 2011

Ponieważ w ciągu najbliższych kilkunastu dni opublikowane zostaną oficjalne podsumowania klimatyczne dla roku 2010, noworoczne FAQ poświęcone będzie pomiarom temperatur.


Tagi: faq
12:24, perfectgreybody , edukacja
Link Komentarze (41) »
Creative Commons License