Kategorie: Wszystkie | Jaworowski | denialism | edukacja | media | researchblogging | varia
RSS
sobota, 21 listopada 2009
Jakiś czas temu walczący z ekokomunizmem rosyjscy hakerzy włamali się na serwery brytyjskiego Climate Research Unit i zrzucili stamtąd mnóstwo danych -- między innymi prywatną korespondencją kilku klimatologów. Wczoraj udostępnili "losową" próbkę w internecie, co zaowocowało przewidywalną reakcją.
środa, 18 listopada 2009
Copypasta ze strony Komitetu Geofizyki PAN:
poniedziałek, 16 listopada 2009
Ciąg dalszy wpisu na temat artykułu Jaworowskiego z serwisu Racjonalista.pl.
Na specjalne życzenie czytelników dzisiaj przejrzymy się najnowszemu dziełu Zbigniewa Jaworowskiego, pt. "Co nie będzie dyskutowane w Kopenhadze na szczycie o ograniczeniach emisji CO2", opublikowanego na łamach portalu Racjonalista.pl.
czwartek, 12 listopada 2009
Kiedy myślisz, że dziennikarze nie mogą już czegoś bardziej przekręcić, natrafiasz na coś takiego:
wtorek, 03 listopada 2009
Sam fakt, że dziennikarz z działu ekonomicznego "Gazety Wyborczej" ma niewielkie pojęcie o nauce nie jest niczym dziwnym -- w końcu nie jest to jego działka i jego specjalizacja. To, co mnie w artykule Gadomskiego naprawdę zaskoczyło, to brak jakiejkolwiek orientacji w zagadnieniach związanych z ekonomią środowiska i narzędziami polityczno-gospodarczymi, przy użyciu których chce się walczyć z globalnym ociepleniem.
poniedziałek, 02 listopada 2009
Zdążyłem się przyzwyczaić do tego, że na temat zmian klimatu androny wypisują publicyści z "Rzeczpospolitej", "Wprost", czy "Polityki". "Gazeta Wyborcza" zwykle trzymała poziom -- ktoś tam w redakcji rozumiał, że o kwestiach naukowych powinni pisać dziennikarze z działu naukowego, którzy zwykle mieli jako-takie pojęcie o mechanizmach rządzących współczesną nauką, wiedzieli gdzie szukać wiarygodnych informacji, i czym różni się artykuł zamieszczony w "Geophysical Research Letters" od politycznej publicystyki.
Creative Commons License