Kategorie: Wszystkie | Jaworowski | denialism | edukacja | media | researchblogging | varia
RSS
środa, 30 grudnia 2009
Poświąteczne lenistwo, chwilowy odpływ weny, oraz posucha na sceptycznym froncie walki z mitem globalnego ocieplenia spowodowały widoczny na moim blogu brak aktywności. Obiecuję powrót w roku 2010, a dzisiaj jeszcze tylko zbiór najciekawszych artykułów na które ostatnio natrafiłem.
piątek, 18 grudnia 2009

The Biggest Control Knob: Carbon Dioxide in Earth's Climate History

Prawdopodobnie najlepszy wykład z ostatniego zjazdu Amerykańskiej Unii Geofizycznej.

22:56, perfectgreybody , edukacja
Link Komentarze (32) »
O kolejnym związanym z CRU "skandalu" donosi "Rzeczpospolita", potwierdzając nieodmiennie wysokie standardy dziennikarstwa polskiej prasy prawicowej.
piątek, 11 grudnia 2009
Jak pewnie wszyscy pamiętają, największe kontrowersje w stanowisku KNG PAN na temat globalnego ocieplenia budził punkt 6, o następującej treści:

Tagi: kng marks
10:17, perfectgreybody , media
Link Komentarze (70) »
czwartek, 10 grudnia 2009

Inny geolog, również 8 grudnia, podzielił się ze słuchaczami radia TOK FM następującą obserwacją:

Była około dziesięciu lat temu taka sprawa dziury ozonowej, kiedy chodziło o to że nasze lodówki zużywają freon, prawda, i ten freon dociera do atmosfery i niszczy warstwę ozonową. No ale przecież za tym, to wiemy już w tej chwili, że za tym stał koncern Du Pont, który miał po prostu przygotowane alternatywne technologie i kiedy weszły zasady żeby zlikwidować freon w lodówkach, to on miał przygotowane odpowiednie technologie, wszedł i zrobił ogromne pieniądze na tym wszystkim. [...] Wygląda na to w tej chwili że ta dziura, tak czy inaczej, ona powstawała zupełnie z niezależnych przyczyn, i to była po prostu zrobiona taka pewna propaganda wokół pewnej sprawy. Ja się obawiam że podobną sprawę mamy w tej chwili.
Tagi: kng marks
11:02, perfectgreybody , media
Link Komentarze (34) »
środa, 09 grudnia 2009
Same erupcje wulkaniczne dostarczają nieporównywalnie więcej gazów cieplarnianych niż cała ludzka działalność od początku istnienia. Ciekawe wyniki dostarczyły badania temperatury i zawartości CO2 na jednym ze skrzyżowań w centrum Warszawy na przestrzeni kilkudziesięciu lat. W tym czasie zawartość CO2 wzrosła prawie tysiąckrotnie, ponieważ m.in. przybyło mnóstwo samochodów. Jednak roczna średnia temperatura nie zwiększyła się o ani jeden stopień. To daje do myślenia.

 

 

Tagi: kng
08:02, perfectgreybody , media
Link Komentarze (17) »
sobota, 05 grudnia 2009
Liczba komentarzy pod notką na temat treści emaili z CRU osiągnęła 256 sztuk, więc to dobry moment by przenieść dyskusję pod nowy wpis. Poniżej wklejam też kilka najlepszych, znalezionych w internecie komentarzy do całej afery.
czwartek, 03 grudnia 2009
Jak można się było spodziewać, Wildstein wrócił do tematu globalnego ocieplenia w swoim autorskim programie w TVP. Znów wykorzystano sprawdzoną konwencję pt. "naukowiec kontra ekolodzy", choć tym razem w roli sceptycznego naukowca wystąpił prof. Leszek Marks, który po publikacji stanowiska Komitetu Nauk Geologicznych PAN o globalnym ociepleniu stał się najwyraźniej nowym autorytetem polskich kontrarian.
Creative Commons License