Kategorie: Wszystkie | Jaworowski | denialism | edukacja | media | researchblogging | varia
RSS
piątek, 27 marca 2009
W stanowisku Komitetu Nauk Geologicznych umknęła mi jedna kwestia, często podnoszona przez klimatycznych kontrarian.
wtorek, 24 marca 2009
Zjawiskiem, które najbardziej mnie irytuje w "sceptycznej" publicystyce, jest manipulowanie wynikami rzetelnych badań naukowych. Kolejnych przykładów dostarczył dzisiaj Onet, przedrukowując artykuł "Shocker: 'Global warming' simply no longer happening" z worldnetdaily.com.
poniedziałek, 23 marca 2009
Z okazji pierwszego dnia wiosny "Rzeczpospolita" uszczęśliwiła nas kolejnym artykułem na temat globalnego ocieplenia, tym razem autorstwa Agnieszki Kołakowskiej. Z czystym sumieniem mogę ocenić, że autorce udało się w imponującym stylu dołączyć do grona takich ekspertów jak dr Teluk czy prof. Mastalerz, a być może także ustanowić nowy rekord, jeśli chodzi o ilość błędów i przekłamań przypadających na statystyczny akapit tekstu.
piątek, 13 marca 2009
Świetną ilustracją do dyskusji o wyborach i ryzyku są poniższe dwa diagramy, które znalazłem na stronach MIT Joint Program on the Science and Policy of Global Change.
niedziela, 08 marca 2009
W ramach odpoczynku od wyczerpujących wycieczek osobistych i poszukiwania kwitów na przeciwników, rozpoczynamy czysto edukacyjny cykl notek blogowych. Zacznijmy od podstaw - nomenklatury i używanych jednostek.
środa, 04 marca 2009
Jedną z najczęściej używanych, nieuczciwych zabiegów retorycznych używanych przez osoby podważające teorię antropogenicznego globalnego ocieplenia jest tzw. "cherry picking", czyli dobieranie faktów do założonej z góry tezy i ignorowanie pozostałych, które do tezy nie pasują.
Creative Commons License