Kategorie: Wszystkie | Jaworowski | denialism | edukacja | media | researchblogging | varia
RSS
niedziela, 20 marca 2011

Przerwa na reklamę: Irek Zawadzki i Marcin Popkiewicz z portalu Ziemia na Rozdrożu przygotowali polskie tłumaczenie broszurki Johna Cooka pt. "Przewodnik Naukowy do Sceptycyzmu Globalnego Ocieplenia", debunkującej najpopularniejsze nieporozumienia i mity dotyczące globalnego ocieplenia. Polecam (podobnie jak całe Skeptical Science, oczywiście)!

22:36, perfectgreybody , edukacja
Link Komentarze (19) »
piątek, 18 marca 2011
Dobra, rozumiem, dotarło do mnie. Chcecie wpisu o Freemanie Dysonie.
środa, 16 marca 2011
Jest powszechną wiedzą, że pomiędzy X a XV wiekiem na Grenlandii istniały osady Wikingów, rozrzucone na wybrzeżu południowej i południowo-zachodniej części wyspy. Jest równie powszechną "wiedzą", że w okresie średniowiecznym Grenlandia, jak sama nazwa wskazuje, była wolnym od lodu, słynącym z plantacji cytryn i oliwek lądem.
środa, 09 marca 2011
Meteorologiczna zima już się skończyła, w świat poszły depesze CLIMAT, możemy więc oszacować jak wyglądała nasza "zima tysiąclecia".
środa, 02 marca 2011

Zaczyna się od

How Would Nuclear War Affect The Climate?

co zmienia się w

Wybuch nuklearny może odwrócić zmiany klimatu

potem oczywiście

Mają sposób na globalne ocieplenie: bombę atomową
Jak zlikwidować globalne ocieplenie

a nawet

OMG klimatolodzy gorsi od Adolfa Hitlera.

W drugim przypadku portalozy onetowej trudno nawet odgadnąć, co skłoniło kogoś do odgrzebania newsa o (hipotetycznym) efekcie Livingstona i Penna -- amerykańscy denialiści masową histerię z tym związaną przeżywali w połowie roku 2008, i od tego czasu ich nadzieje na "globalne ochłodzenie" trochę osłabły. W każdym razie, każdy może sięgnąć po artykuły L&P (tutaj, tutaj i tutaj), i sprawdzić czy faktycznie zgodnie z dziennikarską kliszą "amerykańscy naukowcy alarmują" o niechybnym zlodowaceniu.

Swoją drogą akurat dzisiaj NASA robi telekonferencję na zbliżony temat, choć o Livingstonie i Pennie raczej nie będzie mowy.

Tagi: varia
11:09, perfectgreybody
Link Komentarze (33) »
Creative Commons License