Kategorie: Wszystkie | Jaworowski | denialism | edukacja | media | researchblogging | varia
RSS
piątek, 16 lipca 2010
Jako uzupełnienie tego, co Piotr Djaków pisze u siebie o nawiedzającej obecnie Polskę fali upałów, dorzucę kilka obrazków.
środa, 07 lipca 2010
W ciągu ostatnich kilku dni prace zakończyły trzy komisje badające rzetelność badań klimatologicznych.
Konsultacje polskich polityków u naszych samozwańczych ekspertów od klimatu przypomniały mi, że w szufladzie mam naskrobanych kilka akapitów o roli nauki w podejmowaniu decyzji polityczno-gospodarczych. A skoro mamy sezon ogórkowy...
wtorek, 06 lipca 2010

Co prawda to odgrzewany kotlet, ale kiedy pisałem o tym posiedzeniu w marcu, pojawiały się pewne wątpliwości co do rzetelności relacji Marty Śmigrowskiej.

Dlatego dzisiaj, Panie i Panowie, przedstawiam protokół z posiedzenia Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

Na zachętę może krótki cytat z wypowiedzi prof. Marksa:

Reasumując, można byłoby powiedzieć, że jeśli chodzi o wpływ gazów cieplarnianych na ocieplenie, które występowało w latach 90. – bo rzeczywiście występowało i tego nikt nie neguje – to ta teza w żaden sposób nie została udowodniona. To jest pewna hipoteza – nawet nie powiedziałbym prorocza, tylko raczej koncepcja – która w żaden sposób nie została udowodniona, a nauki o Ziemi – w szczególności geologia – absolutnie wykluczają ten skutek i tę przyczynę.

Przewodniczący Komisji zapowiadał, że wrócą do tematu w ciągu kilku miesięcy. Nie mogę się doczekać.

17:31, perfectgreybody , varia
Link Komentarze (13) »
Creative Commons License