Kategorie: Wszystkie | Jaworowski | denialism | edukacja | media | researchblogging | varia
RSS

denialism

niedziela, 28 czerwca 2015

Mój komentarz do tekstu Kołakowskiej można przeczytać tutaj.

11:06, perfectgreybody , denialism
Link Komentarze (84) »
czwartek, 15 marca 2012
Wiem że to nieładnie kopać leżącego, ale serwis NaTemat.pl sam się o to prosi.
wtorek, 31 stycznia 2012
Fascynującą wycieczkę do alternatywnego świata denializmu klimatycznego zafundował swoim czytelnikom w zeszły piątek Wall Street Journal, publikując list do redakcji pt. "No Need to Panic About Global Warming".
środa, 23 listopada 2011
Kiedy w polemice z artykułem A. Kołakowskiej pisałem o wyjętych z kontekstu i niezrozumianych fragmentach emaili, nie spodziewałem się, że w przeciągu kolejnej doby klimatyczni denialiści znów dostarczą mi stertę materiałów "spektakularnie i dobitnie" ukazujących oszustwo globalnego ocieplenia.
czwartek, 27 października 2011
Jedno muszę przyznać: analiza temperatur z Berkeley ma, oprócz naukowej, również sporą wartość rozrywkową. Zaledwie kilka dni po tym, gdy słyszeliśmy liczne zapewnienia, że żaden rozsądny sceptyk klimatyczny nie kwestionuje wzrostu temperatur, do głosu doszła inna komórka Departamentu Zaprzeczaniu Rzeczywistości.
czwartek, 15 września 2011
Tym razem jest to fizyk ciała stałego, Ivar Giaever, laureat nagrody Nobla z 1973 roku, który swój protest wyraził poprzez rezygnację z członkostwa w Amerykańskim Towarzystwie Fizycznym, APS.
środa, 08 czerwca 2011
Nie odkryję Ameryki zauważając, że jedną z przyczyn popularności denializmu klimatycznego jest jego atrakcyjność intelektualna: mianowicie, oferuje on proste odpowiedzi na trudne pytania, przez co łatwiej jest trafić z odpowiednim przekazem do przeciętnego obywatela.
piątek, 01 kwietnia 2011
Z góry przepraszam, że powracam do tematu instrumentalnych pomiarów temperatury, ale mamy 1 kwietnia, zatem mogę sobie pozwolić na długą notkę w temacie który prawie nikogo nie interesuje.
niedziela, 17 października 2010
"Jeden z czołowych fizyków USA rezygnuje ze stanowiska w proteście wobec promowania teorii globalnego ocieplenia", podał portal Niezalezna.pl, powtarzając historię którą od tygodnia ekscytują się amerykańscy denialiści.
czwartek, 27 maja 2010
Zaniedbałem ostatnio bloga, usprawiedliwiając się w duchu wysoką aktywnością konkurencji. Z przyczyn związanych z lenistwem ignorowałem tematy podsuwane mi na tacy zarówno przez Matkę Naturę (jak np. Eyjafjallajökull), jak i samo Nature (lub inne czasopisma). Gdy jednak czytelnicy zaczęli się skarżyć, że coraz trudniej im komentować pod poprzednią notką, musiałem przerwać milczenie. W popłochu przeszukałem szuflady i wyciągnąłem z nich...
wtorek, 16 marca 2010
Niestrudzone Science and Public Policy Institute, po raporcie Wattsa i D'Aleo wydało kolejną "sceptyczną" publikację, tym razem autorstwa Nicola Scafetty, fizyka z Duke University. Ponieważ poglądy Scafetty często są wymieniane jako dowód na to, że samo środowisko naukowe nie jest w kwestii globalnego ocieplenia jednomyślne, warto przyjrzeć się jego argumentom.
 
1 , 2 , 3 , 4
Creative Commons License